Kečup

15.12.2015

12 potravin

odkaz na zdroj dat
Název potravinyVýsledek i
5 nejlepší - 1 nejhorší
Popis výsledku
Otma Gurmán Extra kečup4,8 zobrazit podrobnosti
Hodnotící stupnice testu:
1 (nejlepší) - 5 (nejhorší)

96,50Kč/kg
rajčatová surovina: 13,2%
Z laboratoře: Láhev z čirého skla uzavřená víčkem twist off. Průměrný obsah soli. Nejvyšší refraktometrická sušina vnesená rajčatovou surovinou ze všech testovaných vzorků splňuje nároky na označení Extra. Neobsahuje žádné přídatné látky. Obal přehledný.
Z degustace: Sytě červená barva. Vůně je typická rajčatová. Chuť je výrazná, převažuje sladkost.Hruběji kašovitá až kouskovitá konzistence. Známka za senzorické hodnocení 1,5.
4,4 zobrazit podrobnosti
Hodnotící stupnice testu:
1 (nejlepší) - 5 (nejhorší)

102Kč/kg
Rajčatová surovina: 11,2%
Láhev z plastu uzavřená odklápěcím víčkem. Obsah sol je mírně vyšší. Vysoký obsah rajčatové suroviny - splňuje nároky na Extra kečup (ačkoli tak není označený). Bez přídatných látek. Obal je přehledný, ale chybí bližší informace o skladování.
Z degustace: Kečup tmavě červené barvy. Vůně je typická, plná. Chuť je vyvážená, jemná, sladkokyselá.Homogenní, hladká, kašovitá konzistence. Známka za senzorické hodnocení 1,1 (nejlepší ze všech).
Kand Tomato ketchup sladký4,2 zobrazit podrobnosti
Hodnotící stupnice testu:
1 (nejlepší) - 5 (nejhorší)

63,30Kč/kg
Rajčatová surovina: 10,9%
Z laboratoře: Láhev ze skla uzavřená víčkem twist-off. Nejnižší obsah soli ze všech. Vysoký obsah rajčatové suroviny, splňuje nároky na Extra kečup (ačkoli tak není označený). Neobsahuje přídatné látky. Obal přehledný, chybí info o skladování před otevřením.
Z degustace: Tmavě červená barva . Vůně je typická, příjemná. Chuť se jevila jako více kořeněná a ostřejší, což porotě příliš nevyhovovalo. Konzistence je řidší, hladká. Známka za senzorické hodnocení 1,6.
Otma Gurmán Kečup jemný3,8 zobrazit podrobnosti
Hodnotící stupnice testu:
1 (nejlepší) - 5 (nejhorší)

92,40Kč/kg
Rajčatová sušina: 7,8%
Z laboratoře: Láhev z plastické hmoty uzavřená odklápěcím plastovým víčkem. Obsah soli je průměrný. Obsah rajčatové suroviny je nižší,ale legislativě vyhovuje. Obsahuje zahušťovadlo. Velmi přehledný obal, nejlepší ze všech.
Z degustace: Jasně červená barva. Vůně je příjemná, typická. Chuť je ostřejší. Konzistence je řídce kašovitá, ačkoli obsahuje škrob. Známka za senzorické hodnocení 1,3.
Hellmann´s Kečup jemný3,8 zobrazit podrobnosti
Hodnotící stupnice testu:
1 (nejlepší) - 5 (nejhorší)

95,30Kč/kg
Rajčatová surovina: 7,6%
Z laboratoře: láhev z plastické hmoty uzavřená odklápěcím plastovým víčkem. Obsah soli je třetí nejnižší. Obsah rajčatové suroviny je nižší, ale limit splňuje. Kečup je zahuštěný kukuřičným škrobem. Obal je příkladně přehledný, ale chybí na něm informace o výrobci.
Z degustace: Kečup tmavěji červené barvy. Vůně je typická. Plná, výrazná, sladkokyselá chuť. Konzistence je homogenní, kašovitá. Známka za senzorické hodnocení 1,2.
Hamé Kečup sladký3,7 zobrazit podrobnosti
Hodnotící stupnice testu:
1 (nejlepší) - 5 (nejhorší)

59,80Kč/kg
rajčatová surovina: 7%
Z laboratoře: Láhev z čirého skla uzavřená víčkem twist-off. Kečup s průměrným obsahem soli. Obsah rajčatové suroviny je podprůměrný, legislativní limit ale přesně splňuje. Zahuštěno
Neli Kečup jemný3,5 zobrazit podrobnosti
Hodnotící stupnice testu:
1 (nejlepší) - 5 (nejhorší)

41Kč/kg
rajčatová surovina: 7,1%
Z laboratoře: Láhev z plastické hmoty uzavřená odklápěcím plastovým víčkem. Obsah soli je průměrný. Refraktometrická sušina z rajčatové suroviny je nízká, limit však splňuje. Obsahuje zahušťovadlo i konzervant. Přehledný obal, info o skladování není detailní.
Z degustace: Kečup příjemné, tmavě červené barvy. Vůně je nevýrazná. Průměrná, mdlá, prázdná chuť. Konzistence je řidší. Známka za senzorické hodnocení 1,6.
Spak Gourmet ketchup jemný3,5 zobrazit podrobnosti
Hodnotící stupnice testu:
1 (nejlepší) - 5 (nejhorší)

55,40Kč/kg
Rajčatová sušina: 7,6%
Z laboratoře: Láhev z plastické hmoty uzavřená odklápěcím plastovým víčkem. Obsah soli je druhý nejvyšší. Obsah rajčatové suroviny je nižší, ale limit splňuje. Obsahuje zahušťovadlo a regulátor kyselosti. Velmi dobrý, přehledný obal.
Z degustace: Tmavě červená barva. Vůně je méně příjemná, nakyslá. Chuť je příliš kyselá, ostrá. Konzistence je řídce kašovitá, velmi škrobovitá. známka za senzorické hodnocení 1,8 (nejhorší ze všech).
Benita Ketchup mild3,5 zobrazit podrobnosti
Hodnotící stupnice testu:
1 (nejlepší) - 5 (nejhorší)

33,80Kč/kg
Rajčatová surovina: 7,1%
Z laboratoře: Láhev z plastu uzavřená odklápěcím plastovým víčkem. Obsah soli je průměrný. Refraktometrická sušina z rajčatové suroviny je nízká, limit však splňuje. Obsahuje zahušťovadlo i konzervant. Obal méně přehledný, chybí informace o výrobci. Nejlevnější vzorek.
Z degustace: Kečup tmavě červené barvy. Vůně je nevýrazná. Chuť mdlá, nasládlá. Řídce kašovitá konzistence. Známka za senzorické hodnocení 1,5.
Oak Lane Mild Ketchup3,4 zobrazit podrobnosti
Hodnotící stupnice testu:
1 (nejlepší) - 5 (nejhorší)

53,80Kč/kg
Rajčatová surovina: 7,3%
Z laboratoře: Skleněná láhev uzavřená víčkem twist off. Průměrný obsah soli. Nízký obsah rajčatové suroviny, legislativě ale vyhovuje. Obsahuje zahušťovadlo, konzervant i antioxidant, jako jediný se sladidlem. Není uveden výrobce, méně podrobné informace o skladování.
Z degustace: Kečup výrazně tmavě červené barvy. Vůně i chuť jsou méně výrazné. Konzistence je řídce kašovitá, je v ní znatelná přítomnost škrobu. Známka za senzorické hodnocení 1,5.
Heinz Tomato ketchup jemný3,3 zobrazit podrobnosti
Hodnotící stupnice testu:
1 (nejlepší) - 5 (nejhorší)

125,40Kč/kg
rajčatová surovina: 6,5%
Z laboratoře: Láhev z průhledného plastu s odklápěcím víčkem. Obsah soli druhý nejnižší. Rajčatová surovina je nejnižší ze všech, limit splní jen za započtením nejistoty měření. Bez přídatných látek. Chybí výrobce, informace o skladování nejsou podrobné. Nejdražší vzorek.
Z degustace. Barva kečupu je sytě červená. Typická, příjemná vůně. Chuť je lahodná, sladkokyselá, ostřejší.Konzistence homogenní, kašovitá. Známka za senzorické hodnocení 1,2.
Felix Jemný kečup, plný rajčat3,0 zobrazit podrobnosti
Hodnotící stupnice testu:
1 (nejlepší) - 5 (nejhorší)

95,30Kč/kg
rajčatová surovina: 6,8%
Z laboratoře: Láhev z plastu s odklápěcím plastovým víčkem. Nejvyšší obsah soli ze všech. Nízký obsah rajčatové suroviny, legislativní limit splní jen se započtením nejistoty měření. Obsahuje zahušťovadlo i regulátor kyselosti. Nepřehledný obal, ve složení pomíchané jazykové verze.
Z degustace: Příjemná, tmavě červená barva. Vůně je příjemná, charakteristická. Méně příjemná, kyselejší až překořeněná chuť. Konzistence je hladká, kašovitá. Známka za senzorické hodnocení 1,5.