Utopenci

12.2.2015

6 potravin

odkaz na zdroj dat
Název potravinyVýsledek i
5 nejlepší - 1 nejhorší
Popis výsledku
Fine Life Utopenci5,0 zobrazit podrobnosti
Hodnotící stupnice testu:
1 (nejlepší) - 6 (nejhorší)

75Kč/kg
Po otevření nečeká nevzhledná vrstva tuku, ale směje se směs zeleniny. Vzhledově nejlepší špekáčky standardní velikosti, rozříznuté na polovinu. Velikost může být problém při vyndávání - je prakticky nemožné první vyndat bez roztržení špekáčku a vysypání zeleniny. Má hodně tukových částí, které do správného špekáčku patří, neboť mu dodávají chuť. Bohužel obsahuje řadu přídatných látek,včetně barviva a také živočišnou bílkovinu.
Utopenci4,2 zobrazit podrobnosti
Hodnotící stupnice testu:
1 (nejlepší) - 6 (nejhorší)

87Kč/kg
Jediná sklenice bez etikety, všechny údaje jsou uvedeny na víčku. Celý obsah je tedy vidět, což je v tomto případě velmi atraktivní. Nálev je čirý, obsahuje spoustu koření. Je škoda, že je v něm tak málo cibule, která k utopencům neodmyslitelně patří. U špekáčku se masem nešetřilo, má i krásnou tukovou mozaiku. Je pevný, takže se nerozpadá, je nejlépe ochucený kyselým nálevem. Bohužel je také dobarvený a obsahuje živočišnou bílkovinu.
Utopenci - Kostelecké uzeniny3,4 zobrazit podrobnosti
Hodnotící stupnice testu:
1 (nejlepší) - 6 (nejhorší)

99Kč/kg
Výrobce na obale deklaruje poctivou recepturu. Obsah masa ve špekáčcích je průměrný, k chuťovému požitku by mu měl pomoci starý dobrý glutamát. Jinak ale obsahuje méně přídatných látek, než jiné vzorky. Lák vypadá chudě, v podstatě jako buřty s cibulí. Špekáčky jsou malé, jejich chuť i vzhled odpovídá očekávání. Chutnají příjemně nakysle, mají dobrou konzistenci, nerozpadávají se.
Viva Utopenci2,6 zobrazit podrobnosti
Hodnotící stupnice testu:
1 (nejlepší) - 6 (nejhorší)

93Kč/kg
Maso uvnitř není deklarováno jako špekáček, ale jako uzenina, obsahuje také kuřecí separát. Výrobce se navíc s obsahem masa v ní odmítl pochlubit, což spotřebitel opravdu neocení a kupuje v podstatě zajíce v pytli. Na povrchu plavou zbytky sádla. Špekáčky nevypadají zle, i když jsou díky barvivu výrazně oranžové. Jejich konzistence je ale bídná, nepříjemně mazlavá, což má vliv i na jejich chuť.
Karlova Koruna Utopenci s cibulí1,8 zobrazit podrobnosti
Hodnotící stupnice testu:
1 (nejlepší) - 6 (nejhorší)

100Kč/kg
Obsahují dlouhý seznam ingrediencí a přídatných látek, včetně glutamátu. Ve sklenici vypadají báječně, špekáčky jsou hezky proloženy cibulí a zelím. Po rozříznutí ale ve špekáčku zcela chybí tuková mozaika, jsou jasně viditelné vzduchové bubliny, rozpadá se. Obsahem masa patří k průměrným, ale vzhledem ani chutí tomu vůbec neodpovídá, nemůžeme se tak ubránit dojmu, že došlo při výrobě k technologické chybě.
Spar Utopenci1,0 zobrazit podrobnosti
Hodnotící stupnice testu:
1 (nejlepší) - 6 (nejhorší)

100Kč/kg
Převážná část uzeniny je tvořena kuřecím masem (včetně separátu), vepřové maso tvoří jen 10%.
Na povrchu se vytvořila odporná vrstva tuku, kterou je třeba odebrat - jinak se nenajíme.
Jeho chuť je navíc výrazně cítit v celém láku, v němž zcela dominuje cibule.
Uzenina je bohužel téměř rozmočená kyselým lákem, v ústech se úplně rozpadá. Chuť je velmi nepříjemná, není v tom cítit ani náznak masa.