Hollandia Selský jogurt bílý


Název testuVýsledek i
5 nejlepší - 1 nejhorší
Popis výsledku
Bílé jogurty

13.9.2016
4.3zobrazit podrobnosti
Hodnotící stupnice testu:
1 (nejlepší) - 5 (nejhorší)

Cena za 100 g: 4,60 Kč

Složení: mléko, mléčná bílkovina, jogurtová kultura, kultura Bifidobacterium a Lactobacillus acidophilus
Co zjistil test: vápník: 126 mg/100 g, bílkoviny: 3,8 %, tuk: 3,9 % tukuprostá sušina: 8,8 %, živé jog. bakterie: 1,5 mld

BĚŽNÁ CENA
22,90 Kč
CO ZJISTIL TEST
HODNOCENÍ
Jogurt zrající v kelímku měl příjemně hustou lámavou konzistenci. Vůně byla čistá, ale mléčné aroma bylo méně výrazné. Chuť byla kyselejší. Ve vzorku se uvolnila syrovátka, přiměřeně tomu, že byl jogurt z původního obalu přesunut do degustačních kelímků.
Test bílých jogurtů

25.6.2019
3.6zobrazit podrobnosti
Hodnotící stupnice testu:
1 (nejlepší) - 5 (nejhorší)

Protože všechny testované jogurty splňovaly legislativní požadavky, o vítězi rozhodovalo senzorické hodnocení odborné poroty. Kritéria: vzhled, vůně, chuť (kyselá x jogurtová, příjemnost, přítomnost pachuti) a konzistence.

Známka: 2,4

Dominuje příjemná intenzivní jogurtová chuť, zamrzí hrudkovitá konzistence.
Test bílých jogurtů

19.8.2020
3.9zobrazit podrobnosti
Hodnotící stupnice testu:
1 (nejlepší) - 5 (nejhorší)

Celkovou známku nejvíce ovlivnila senzorika (pozn. hodnocení vzhledu, barvy, konzistence, chuti a vůně od laické i odborné poroty) a to ze 60%. Po 15% mají na svědomí výživové údaje a složení a zbylých 10% si mezi sebou spravedlivě rozdělily cena a legislativní náležitosti.

Výsledná známka: 2,12
Pořadí dle senzoriky: 2. místo
Cena v přepočtu za 100g: 12,45,-Kč

Přidaná mléčná bílkovina zajišťuje hustější konzistenci, i přesto jej někteří porotci shledali řidším. Obsah tuku a nasycených mastných kyselin má o něco vyšší, než požadují kritéria loga Vím, co jím. V chuti se odborné porotě líbila optimální kyselost, naopak laická část strhávala body za příliš uvolněnou syrovátku a nahořklou pachuť.