Tavený sýr

24.8.2015

6 potravin

odkaz na zdroj dat
Název potravinyVýsledek i
5 nejlepší - 1 nejhorší
Popis výsledku
Veselá kráva5,0 zobrazit podrobnosti
Hodnotící stupnice testu:
1 (nejlepší) - 7 (nejhorší)

264Kč/kg
Výrobek klasického designu je díky niti snadno otvíratelný. Obsahuje osm samostatně balených porcí, což je pro spotřebitele nejpraktičtější způsob balení. Roztíratelnost sýra je velmi dobrá. Chuť šunky je dostatečné zřetelná a příjemn, i když samotné kousky jsou okem nepstřehnutelné. Sýr po uzené šunce ale poměrně výrazně voní a chutná, i když patrně především díky dochucovadlům. Vítězem se tento sýr stal především proto, že chuť šunky je v něm nejvíce rozeznatelná.
Tavený sýr se šunkou Vltava3,7 zobrazit podrobnosti
Hodnotící stupnice testu:
1 (nejlepší) - 7 (nejhorší)

214Kč/kg
Opět oblíbené klasické a typicky kulaté balení jde snadno a lehce otevřít a obsahuje praktických osm kousků jednotlivě balených sýrů. Pozitivně hodnotíme zřetelné kousky šunky, s její chutí je to ovšem trochu horší - není příliš výrazná. Plnost chuti tak příjemně dohání alespoň sýr, takže jako letní svačina nás nezklamal ani tento vzorek. Jen roztíratelnost je opět lehce obtížnější než u vítěze.
Tavený sýr se šunkou Karlova Koruna3,0 zobrazit podrobnosti
Hodnotící stupnice testu:
1 (nejlepší) - 7 (nejhorší)

136Kč/kg
Na rozdíl od ostatních je sýr v plastové, nikoliv papírové krabičce. Gramáž sice odpovídá, ale u stěny balení se nachází vzduchová bublina, takže zde vzniká dostatek prostoru pro zákazníkův údiv. Konzistencí připomíná pomazánkou, ovšem kousky šunky jsou zřetelně vidět i cítit na jazyku. Pokud bychom výrobek hodnotili v kategorii pomazánka, umístil by se na lepším místě. Nicméně mezi tavenými sýry konzistencí neobstál. Jako ingredience při přípravě např. chlebíčků je však použitelný.
Apetito se šunkou2,3 zobrazit podrobnosti
Hodnotící stupnice testu:
1 (nejlepší) - 7 (nejhorší)

212Kč/kg
Prostřední sýr v tomto balení se na testování dostavil lehce pošramocený, balení po třech kusech ovšem nabízí dostatek hmoty ke zkoumání i v tomto případě. Produkt obsahuje okem zřetelné kousky šunky, s její chutí už je to ale bohužel horší. Při degustaci zůstává v puse výrazná pachuť, která celý chuťový zážitek v podstatě anuluje. Roztíratelnost je také spíše průměrná. Z obalu navíc nevyplývá, kdo je výrobcem, jistí si můžeme být jen českým původem.
Boni Tavený sýr se šunkou1,7 zobrazit podrobnosti
Hodnotící stupnice testu:
1 (nejlepší) - 7 (nejhorší)

133Kč/kg
Výrobek obsahuje podobně jako Apetito tři kusy v balení, ale je zřetelně levnější, což se bohužel projevilo i na kvalitě. Sýr obsahuje velké kusy suroviny, která se snad dá považovat za šunku, ovšem jako šunka tyto kousky nechutnají. Sýr bohužel nechutná ani po sýru a navíc má pachuť syrovátky. Povrch sýru se netypicky a lehce uměle leskne. Hledáte nějáké pozitivum? Sýr se poměrně snadno roztírá, což ho společně s ucházející konzistencí dostalo na alespoň předposlední místo.
Tany Šumavský sýr se šunkou1,0 zobrazit podrobnosti
Hodnotící stupnice testu:
1 (nejlepší) - 7 (nejhorší)

110Kč/kg
Při hodnocení nás neobměkčily ani obrázky idylické šumavské krajiny na obalu výrobku.Jsme také na pochybách, zda nečitelné výživové hodnoty uvedené malým bílým písmem na růžovém podkladě odpovídají požadavkům na nové značení. Nevýhodou balení ve válečku je nutnost okamžitě konzumace této pasty, která lehce chutná po sýru a obsahuje částice hmoty,které se dají považovat za šunku. Chuť je lehce nasládlá a celkově lehce sraženou konzistencí pasta připomíná taveňák naředěný vodou.