Vajíčková pomazánka

28.5.2016

6 potravin

odkaz na zdroj dat
Název potravinyVýsledek i
5 nejlepší - 1 nejhorší
Popis výsledku
Toppo Vajíčková pomazánka5,0 zobrazit podrobnosti
Hodnotící stupnice testu:
1 (nejlepší) - 6 (nejhorší)

12,50Kč/100g
Tady nás zaujal praktický uzavíratelný obal s vnitřní ochranou fólií. A překvapení neskončilo ani u chuti. Je zde zřetelná chuť vajíček a cibule - tedy to, co předpokládáte, že dostanete, pokud si koupíte vajíčkovou pomazánku. Navíc mnoho kladných bodů za to, že tu není cítit majonéza, ale tvarohový sýr. Chuť je velmi lehká, i když bychom řekli, že odlehčuje pokrm, který je obecně pokládán za celkem těžký. Konzistence je opravdu k namazání na chlebíček a bagetu. Co oceňujeme navíc, jsou i podrobně uvedené výživové hodnoty - přehledně umístěné na boku obalu. Tahle pomazánka jednoznačně míří nahoru.
Papei Pomazánka vaječná4,2 zobrazit podrobnosti
Hodnotící stupnice testu:
1 (nejlepší) - 6 (nejhorší)

13,30Kč/100g
Tato pomazánka je kandidátem na největší počet plusů a minusů, které se ve finále nulují. Nepraktické balení, poměrně obtížné otevření, pro dámskou ruku těžce otevíratelné, krabička je nepevná, evidentní úspory na obale jsou prominuty pro velmi dobrou chuť. Barva je o poznání světlejší než u ostatních testovaných produktů. Jsou zde cítit stopy pažitky, která je překvapivě zastoupena jen v 1%. Konzistence však dobrá k namazání, pěkná na pohled, chuťově je však pomazánka méně výrazná. Chuť vajíček ale nic nepříjemného nepřebíjí.
Bagetová vajíčková pomazánka3,4 zobrazit podrobnosti
Hodnotící stupnice testu:
1 (nejlepší) - 6 (nejhorší)

17,30Kč/100g
Jedná se o produkt označený jako Český výrobek, garantováno PK ČR. Obal je opatřen marketingovým heslem Kvalita bez kompromisů. Co do složení, výrobce tímto tvrzením spotřebitele příliš neklame. Pomineme-li tedy krásně zobrazená vejce pokrájená na plátky na obale. Co nás však zarazilo, byla řidší konzistence a velmi jemně nakrájená vajíčka, což by u bagetové pomazánky mohlo být lepší, aby na bagetě vůbec držela. Chutí si ale získala zase nějaké plusové bodíky. Na začátku vás uvítá znatelná chuť cibule a příjemná nakyslost. Doporučujeme spíše těm, kteří mají rádi výraznější chuť.
Seko Pomazánka vaječná na chlebíčky2,6 zobrazit podrobnosti
Hodnotící stupnice testu:
1 (nejlepší) - 6 (nejhorší)

19Kč/100g
Produkt původem z Polska bohužel kvalitou neoslnil. Obrovský výčet přídatných látek jej determinuje i k tomu, aby se prodával v titěrném balení, které nevystačí ani na 10 mini chlebíčků. U vaječné pomazánky přímo na chlebíčky trochu problém. Obal je tak nepraktický a nekvalitní, že se Vám v tašce s ostatními věcmi pomazánka samovolně otevře, a to ještě než dojdete domů. Tady také trochu pochybujeme o pravdivosti " bez látek zvýrazňujících chuť a vůni", jak je uvedeno na obalu. Chuťově bude vyhovovat těm, kteří mají raději majonézu než vajíčka. Majolka totiž chuť všeho ostatního přebíjí.
Boneco Bagetová vaječná pomazánka1,8 zobrazit podrobnosti
Hodnotící stupnice testu:
1 (nejlepší) - 6 (nejhorší)

14,20Kč/100g
Pomazánka má praktický uzavíratelný obal. Pokud ji nevypotřebujete naráz, můžete ji vložit do lednice, aniž by salát natáhl i jiné vůně nebo naopak. Po otevření nás zaujalo, že jedna část u okraje je zabarvená až do červena, zatímco střed je žlutý. Pomazánka je zřetelně přibarvená, řídká. Přestože do konce doby trvanlivosti zbývalo několik dní a bezprostředně po zakoupení jsme jej testovali, byl zřetelně zkvašený. Po senzorické stránce nebylo možné produkt objektivně zhodnotit, a proto se bohužel posouvá na stupně poražených.
Vajíčková pomazánka 1,0 zobrazit podrobnosti
Hodnotící stupnice testu:
1 (nejlepší) - 6 (nejhorší)

14,30Kč/100g
Tady si už na první pohled všímáme jasného přibarvení. Také je tu minimum pažitky oproti ostatním vzorkům. Konzistence i velikost kousků by byly v pořádku, kdyby ovšem produkt nejevil známky zkažení. To jsme poznali jednoznačně dle výrazně nakyslé chuti a silného zápachu. Na naší straně pochybení ve správném skladování nevzniklo, jelikož byl výrobek bezprostředně po zakoupení konzumován a do konce trvanlivosti zbývalo 14 dnů. Máme ale důvodné podezření, že na cestě od výrobce k zákazníkovi nebyly patrně dodrženy všechny předepsané podmínky správného skladování.