Sekt

22.12.2014

6 potravin

odkaz na zdroj dat
Název potravinyVýsledek i
5 nejlepší - 1 nejhorší
Popis výsledku
Bohemia sekt5,0 zobrazit podrobnosti
Hodnotící stupnice testu:
1 (nejlepší) - 6 (nejhorší)

119Kč/0,75 l
jakostní šumivé víno bílé

Klasika, kterou většina z nás zná od dětství, lépe řečeno mladších let. Má těžší, výraznější, rozpoznatelnou, lehce nakyslou vůni a jemnou, vyváženou, nepříliš sladkou chuť. Příjemně perlí v ústech a je vyhodnoceno jako nejpitelnější. Pomíjivé okamžiky štěstí, radosti a porozumění zažíváme v redakci každý den, takže tento parametr, slibovaný výrobci na etiketě, nemůžeme relevantně zhodnotit.
Monte Christo Sekt demi sec4,2 zobrazit podrobnosti
Hodnotící stupnice testu:
1 (nejlepší) - 6 (nejhorší)

99,90Kč/0,7 l
přírodní šumivé víno bílé polosuché

Svěží, lehká, výrazná, sladší chuť bez cizích pachutí, příjemně perlí v dlouhých řetězcích, voní ovocně.
Chutí připomíná klasické Avanti, má ale sladkou dochuť. Zážitek trochu kazí lacině vyhlížející umělohmotný uzávěr. Na vícejazyčné etiketě je čeština poněkud ošizena, z německy psaného popisku se dozvídáme, že se jedná o ovocné víno polosuchého charakteru, které je vhodným společníkem pro mnoho příležitostí. Nezbývá než souhlasit.
Saint Croix Sekt3,4 zobrazit podrobnosti
Hodnotící stupnice testu:
1 (nejlepší) - 6 (nejhorší)

165Kč/0,75 l
šumivé víno bílé
Obešli jsme se bez sklenky ozdobené čerstvou jahodou, víno voní po ovoci samo o sobě. Perlí minimálně ve o sklenici, o trochu více v ústech.
Chuť je hodně sladká a výrazně ovocná, lehce připomínající jablečný mošt či Vineu. Dochuť je spíše limonádová. Korková zátka se kvůli hledání pásku poněkud hůře otevíral, zato vydalo nejhezčí vzdech po otevření.
J.P. Chenet, Sparkling wine2,6 zobrazit podrobnosti
Hodnotící stupnice testu:
1 (nejlepší) - 6 (nejhorší)

179,90Kč/075 l
Nejdražší vzorek v testu. Má korkovou zátku a jde dobře otevřít. Nemá senzorické vlastnosti sektu, působí, vypadá i chutná mnohem více jako standardní víno než jako nápoj šumivý. Až na pár jedinců, kterým perlilo v ústech, ve sklenicích neperlí vůbec. Chuť není příliš dobrá a blíží se svíravému, příliš sladkému nepitelnému vínu. Chuť tedy působí spíše plně. Nemá dochuť a je málo pitelné. Vyšší cena tak neznamená kvalitu.
Chante demi sec1,8 zobrazit podrobnosti
Hodnotící stupnice testu:
1 (nejlepší) - 6 (nejhorší)

79,90Kč/0,75 l
Jako jediný vzorek obsahuje návrh na správné servírování včetně teploty a upozornění, že je lahev pod tlakem. Voní po ovoci. Neohromí množstvím bublinek ani příliš sladkou, těžkou, výraznou chutí. Nemá žádnou dochuť, nebylo vyhodnoceno jako příliš pitelné. Plusem je, že šroubovací korek jde ven téměř sám, ovšem na dlouhotrvající popíjení to není. Voní příjemně, ovšem vůbec neperlí v ústech. Chuťově připomíná Bon Pari.
Rossijskoe Igristoe1,0 zobrazit podrobnosti
Hodnotící stupnice testu:
1 (nejlepší) - 6 (nejhorší)

99,90Kč/0,75 l
"Příjemný buket a harmonickou chuť" si představujeme poněkud jinak. V Polsku vyrobené víno málo perlí, vůně je spíše umělá a nepříjemná, chuť příliš supersladká, plná a výrazná.
Pitelnost není příliš vysoká, na to je šumivé víno příliš těžké. S ovocem nemá nic společného, je ryze "umělé" - ve vůni, chuti i dochuti. Pokud by bylo jedinou volbou na svátky, snad bychom se raději obešli bez sektu úplně.