Jahodové zmrzliny

30.8.2016

4 potraviny

odkaz na zdroj dat
Název potravinyVýsledek i
5 nejlepší - 1 nejhorší
Popis výsledku
Jahodová dřeň Dione4,6 zobrazit podrobnosti
Hodnotící stupnice testu:
1 (nejlepší) - 5 (nejhorší)

Ovocný podíl: 67 %
Cena za 100g: 22,40 Kč

BĚŽNÁ CENA
17,90 Kč
CO ZJISTIL TEST
HODNOCENÍ
Zmrzlina obsahovala podle analýzy druhý největší podíl ovoce ze všech vzorků. Podíl cukrů byl vzhledem k ostatním výrobkům podprůměrný. Do zmrzliny nebyly přimíchány žádné další pomocné přídatné látky, za složení si tak jako jediná z průmyslových zmrzlin odnesla jedničku. Kelímek šel výborně otevírat a měl lžičku. Informace pro spotřebitele byly srozumitelné, malým minusem bylo hůře čitelné datum minimální trvanlivosti natištěné jehličkovou tiskárnou přes text výrobku.

Smyslové hodnocení: Zmrzlina měla nejlepší barvu i vůni. Chuť byla podle porotců pravá jahodová. Obal na ně působil vesele.
Hájek super jahoda4,3 zobrazit podrobnosti
Hodnotící stupnice testu:
1 (nejlepší) - 5 (nejhorší)

Ovocný podíl: 68 %
Cena za 100g: 31,70 Kč

BĚŽNÁ CENA
119 Kč
CO ZJISTIL TEST
HODNOCENÍ
Zmrzlina obsahovala nejvíce jahod ze všech průmyslově vyráběných vzorků, měla však také největší počet doplňujících přídatných látek. Vedle stabilizátoru a regulátoru kyselosti také emulgátor, aroma či sorbitol. Syntetická barviva v ní však nebyla. Podíl cukrů byl průměrný. Papírový kelímek byl velmi měkký, promačkával se a měl na sobě jen volně položené víčko.

Smyslové hodnocení: Zmrzlina měla výtečnou jahodovou chuť, ale někomu přišla moc sladká a přirovnával ji k jahodovému koktejlu. Části poroty se líbila našlehaná konzistence, části vadila příliš světlá barva. Dětem přišel obal nevýrazný, nehledaly by v něm zmrzlinu. Dospělí naopak jednoduchost ocenili.
Zielona Budka strawberry sorbet4,1 zobrazit podrobnosti
Hodnotící stupnice testu:
1 (nejlepší) - 5 (nejhorší)

Ovocný podíl: 48 %
Cena za 100g: 18,90 Kč

BĚŽNÁ CENA
69,90 Kč
CO ZJISTIL TEST
HODNOCENÍ
Zmrzlina měla ve složení nadprůměrný obsah jahod. Nadprůměrný byl také podíl cukru. Z přídatných látek obsahoval vzorek stabilizátory. Barva byla přírodní, syntetické barvivo nebylo ve zmrzlině stejně jako ve všech ostatních vzorcích v laboratoři zaznamenáno. Kelímek šel výborně otevírat a zmrzlina z něj šla dobře nabírat. Zeleně natištěné datum spotřeby šlo na černém okraji špatně luštit.

Smyslové hodnocení: Porotci ocenili kousky jahod ve vzorku. Někomu přišla chuť výborná, jiným přišla příliš kyselá, sladká a chemická. Obal byl hezký a vzbuzoval chuť na zmrzlinu. Dojem z něj však kazil černý okraj, který působil na několik porotců až morbidně.
Albert Quality Jahůdka3,6 zobrazit podrobnosti
Hodnotící stupnice testu:
1 (nejlepší) - 5 (nejhorší)

Ovocný podíl: 54 %
Cena za 100g: 18,90 Kč/140 g

BĚŽNÁ CENA
26,50 Kč
CO ZJISTIL TEST
HODNOCENÍ
Podíl jahod byl ve zmrzlině nadprůměrný, cukru naopak podprůměrný. Ve složení bylo více doplňkových látek – kromě jahod, vody a cukru stabilizátory, barvivo, aroma a regulátor kyselosti. Kelímek se lžičkou šlo otevřít špatně. Víčko se u některých balení trhalo. Světle červené písmo na obalu šlo hůře číst stejně jako datum trvanlivosti natištěné přes text.

Smyslové hodnocení: Porotci vytýkali vzorku vodovější konzistenci a nepřirozeně jahodovou až chemickou chuť, v níž bylo cítit cizí pachutě. Barva byla příliš tmavá a nepřirozená, jahodové aroma bylo příliš intenzivní. Obal se některým porotcům líbil a hodnotili ho lépe než obsah, jiným přišel trapný.