Gulášová polévka

12.2.2015

6 potravin

odkaz na zdroj dat
Název potravinyVýsledek i
5 nejlepší - 1 nejhorší
Popis výsledku
Poštorenská gulášová polévka5,0 zobrazit podrobnosti
Hodnotící stupnice testu:
1 (nejlepší) - 6 (nejhorší)

77Kč/kg
Již ve sklenici vypadá ze všech vzorků nejlépe, barvou se nejvíce blíží představě gulášové polévky. Na velké kousky nakrájené brambory, dobře uvařené. Maso chuťově dobré, je ho ucházející množství. Polévka má dobrou konzistenci a je výborně dochucená - znatelná je hlavně chuť česneku a kmínu, majoránky je méně, než bychom čekali. Dobrá poctivá polévka, chutná jako domácí, nemáme pocit umělé chuti.
Náhlík Gulášová polévka4,2 zobrazit podrobnosti
Hodnotící stupnice testu:
1 (nejlepší) - 6 (nejhorší)

69Kč/kg
Po otevření je výrazně cítit česnek. Alespoň nejsou cítit glutamáty jako u ostatních vzorků. Polévka je hodně hustá, má sklovitý povrch. Libového masa je minimum, nacházíme prakticky jen kůže. Chutná spíš jako dršťková polévka, ale je celkem dobře dochucená. Dá se docela s chutí zkonzumovat, pokud někdo k chuťovému zážitku nepotřebuje maso. Na obale chybí podrobnější návod k přípravě.
S - budget Gulaschsuppe3,4 zobrazit podrobnosti
Hodnotící stupnice testu:
1 (nejlepší) - 6 (nejhorší)

68Kč/kg
Jediný vzorek v konzervě s praktickým uzavíráním. Po otevření je překvapivě cítit rajčatový protlak, který se usadil i na víčku konzervy. Přivítá nás obrovský kus vepřové kůže, po kterém chuť k jídlu trochu ochabuje. Nicméně nacházíme i libovější, chuťově dobré kousky, které společně s velkou dávkou brambor tvoří dobrý "materiálový" základ. Je dobře, že si výrobce nepomáhal glutamáty, ale gulášovka pláče po výraznějším dochucení.
Brick Gulášová polévka2,6 zobrazit podrobnosti
Hodnotící stupnice testu:
1 (nejlepší) - 6 (nejhorší)

72Kč/kg
Velmi řídká konzistence představě poctivé gulášovky úplně nenahrává. Také barva nepřesvědčuje, ačkoli si k ní výrobce pomohl přidáním karamelu. Pevného podílu nám na obale slibují 22%, což při srovnání s realitou působí jako nemístný žert - velmi malé kousky brambor doprovázejí miniaturní zástupci masného průmyslu.
Škoda, že se ve většině případů nejedná o libové maso, ale vepřové kůže.
Dobroty od Jiřinky Polévka gulášová1,8 zobrazit podrobnosti
Hodnotící stupnice testu:
1 (nejlepší) - 6 (nejhorší)

89Kč/kg
U jediného zástupce mraženého sortimentu nastává problém již při dolování z obalu - igelitový sáček asi není nejšťastnější způsob balení polévky. Je zřetelně cítit po česneku a místností zavane nepříjemná vůně glutamátů. Brambory jsou rozvařené, gumového masa jsme vylovili jeden větší kousek, zbytek jsou miniaturní komparzisté. Samotná polévka připomíná spíše dršťkovou, je zoufale neochucená a padá na jazyk.
Albert Quality Gulášová polévka1,0 zobrazit podrobnosti
Hodnotící stupnice testu:
1 (nejlepší) - 6 (nejhorší)

107Kč/kg
Oceňujeme praktické balení v misce, ze které lze polévku rovnou pojídat. Po rozbalení zavane vůně česneku a přítomného glutamátu. Místo kousků masa na strávníka čeká jen nevábná drť. Brambor je velké množství, ale samy chuťový zážitek neobstarají. Po koření není ani památky, chuť je naprosto mdlá, umělá pachuť zůstává na jazyku. Cena působí příznivě, ale pozor - při přepočítání váhy na kilogram se jedná o nejdražší výrobek.