Dršťková polévka

22.3.2015

6 potravin

odkaz na zdroj dat
Název potravinyVýsledek i
5 nejlepší - 1 nejhorší
Popis výsledku
Brick Dršťková polévka pikant5,0 zobrazit podrobnosti
Hodnotící stupnice testu:
1 (nejlepší) - 6 (nejhorší)

72Kč/kg
Miniaturní písmo, ke kterému by výrobce měl přikládat lupu, jistě nové legislativní nároky na velikost písma nesplňuje. Konzistence polévky je v pořádku, není potřeba ředit. Vůně je příjemná. Dršťky i další vnitřnosti jsou měkké.
V chuti je velmi výrazně cítit přítomné koření (česnek, majoránka, paprika), ale polévka je výborná, vyvážená. Není přehnaně pálivá, jak by mohl název "pikant" napovídat.
Dršťková polévka standart4,2 zobrazit podrobnosti
Hodnotící stupnice testu:
1 (nejlepší) - 6 (nejhorší)

72Kč/kg
Velmi neuměle namontovaný obrázek, ale ještě výrazně horší je prezentace informací pro spotřebitele. Luštit složení výrobku z rohu přebalu víčka je možné, jen pokud odstraníme gumičku, která ho drží. Vůně je výrazně česneková a kmínová. Není vidět žádná majoránka, zato netypického kmínu je zbytečně moc. Vnitřnosti jsou měkké, chuť je mdlá. Konečný verdikt: neurazí ani nenadchne.
Poštorenská dršťková polévka3,4 zobrazit podrobnosti
Hodnotící stupnice testu:
1 (nejlepší) - 6 (nejhorší)

80Kč/kg
Při dodržení postupu přípravy má správnou konzistenci - celý obsah je třeba vyklopit do hrnce a ohřát, nezkoušejte ale oddělovat jednotlivé porce a zbytek si nechat "na potom", polévka je pak hodně řídká. Obsahuje hodně papriky a majoránky. Dršťky jsou velké, měkké. Chuťově není špatná, ale je zbytečně nedochucená, mdlá.
Výrobce se na obale pyšní pečetí tradice a kvality, my bychom to tak optimisticky neviděli.
Dršťková polévka2,6 zobrazit podrobnosti
Hodnotící stupnice testu:
1 (nejlepší) - 6 (nejhorší)

90Kč/kg
Obrázek na obale, tedy detail samotných drštěk, potenciální strávníky příliš nenaláká. I po doporučeném naředění je polévka hodně hustá, spíš jako kaše - přeci jen 45% drštěk je slušná nálož. Naštěstí jsou poměrně měkké. V obale se ukrývají určitě víc než čtyři avizované porce. Polévka nám příliš nevoní.
Chuť je trochu pikantní, výrazný je pepř, kmín, česnek a především majoránka, která všechny ostatní složky zcela přebíjí.
Tesco value Dršťková polévka1,8 zobrazit podrobnosti
Hodnotící stupnice testu:
1 (nejlepší) - 6 (nejhorší)

90Kč/kg
Na obale překvapí zcela nesmyslný obrázek krávy, prasete, talířů, lžic a solničky s popiskem "příklad servírování". Hustota je po doporučeném naředění v pořádku, na první pohled vypadá hezky , voní příjemně.
Polévka je hodně slaná, dominuje v ní moučná pachuť po zahuštění. Dršťky i žaludky jsou velké, ale hodně tvrdé - polévku by bylo potřeba značnou dobu povařit, nikoli jen ohřát, aby se daly rozkousat.
Hamé Dršťková polévka1,0 zobrazit podrobnosti
Hodnotící stupnice testu:
1 (nejlepší) - 6 (nejhorší)

83Kč/kg
Velmi neobvyklý obal s poměrně lákavým obrázkem. Je prezentováno jako hotová porce,ale doporučujeme zředit - bez přidání vody je to spíše kaše. Vůně je nepříjemná. Dršťky jsou tvrdé, v chuti dominuje mouka. Není zřetelné žádné koření, nechutná jako dršťková polévka. Po ochutnání zůstává nepříjemná pachuť. S přehledem nejdelší složení, což polévce z jasného posledního místa nepomáhá.