Čokoládová zmrzlina

20.7.2015

6 potravin

odkaz na zdroj dat
Název potravinyVýsledek i
5 nejlepší - 1 nejhorší
Popis výsledku
K Classic Chocolate Ice cream5,0 zobrazit podrobnosti
Hodnotící stupnice testu:
1 (nejlepší) - 6 (nejhorší)

53Kč/l
Jediná zmrzlina bez rostlinného tuku, což je jednoznačně znát. Konzistence je smetanová, zmrzlina není přeslazená, chuť výrazně čokoládová. Navíc s kousky čokolády, kterých je opravu hojně. Pro milovníky čokolády, kterých je opravdu hojně. Po milovníky čokolády tzv. ideál. Jediným škraloupem je fakt , že se z obalu nedozvíme, kdo zmrzlinu vyrobil, uvedena je jen země původu.
Penny Zmrzlinový dort čokoládový5,0 zobrazit podrobnosti
Hodnotící stupnice testu:
1 (nejlepší) - 6 (nejhorší)

16Kč/l
Největší překvapení testu! Polárkáč, který si na nic nehraje a chutná přesně tak, jak čekáme. V chuti jasně dominuje čokoláda. Navíc za cenu 10Kč - co víc si přát...Pokud bychom měli přece jen zmínit nějakou vadu na kráse, byla by to okrasná čokoládová poleva, kterou si vzhledem k jejímu stopovému množství mohl výrobce klidně odpustit.
Tesco Creamy Ice Cream Chocolate4,2 zobrazit podrobnosti
Hodnotící stupnice testu:
1 (nejlepší) - 6 (nejhorší)

52Kč/l
Obal, název ani průhledné stěny nenapovídají, že by měl spotřebitel očekávat něco jiného než čistě čokoládovou zmrzlinu. Ovšem chyba lávky - pod víčkem se schovává mix zmrzliny čokoládové a smetanové, což mohou pravověrní příznivci čokolády brát jako trochu podraz. Konzistence je dobrá, smetanová, ale chuti chybí výraznější prosazení čokolády. Opět není uveden výrobce.
Clever Polárkový dort čokoládový4,2 zobrazit podrobnosti
Hodnotící stupnice testu:
1 (nejlepší) - 6 (nejhorší)

21Kč/l
Jednoduchý obal, s jehož designem si nikdo hlavu příliš nelámal. Celočokoládový polárkový dort opět ozdobený pruhy čokoládové polevy. Ta zde má především funkci dekorace, zmrzlinu nijak nedochutí, takže bychom se bez ní s klidným srdcem obešli. Krém má příjemnou smetanovou konzistenci, není vodový, ale chybí výraznější čokoládová chuť.
Ballino Chocolate and cream3,4 zobrazit podrobnosti
Hodnotící stupnice testu:
1 (nejlepší) - 6 (nejhorší)

25Kč/l
Také v tomto případě nás čeká mramorovaná čokoládovo-smetanová oslava. Na obale nyní alespoň stojí "..and cream", ale obal díky své barvě a velkým kouskům čokolády působí opět jednoznačně "čokoládové". Krém uvnitř je výraně sladký, působí trochu uměle a na jazyku doznívá nepříjemná pachuť. Kdo zmrzlinu vyrobil, se bohužel nedozvíme.

Albert Quality Vanilka Čokoláda3,4 zobrazit podrobnosti
Hodnotící stupnice testu:
1 (nejlepší) - 6 (nejhorší)

43Kč/l
Dvoubarevný polárkový dort - pod vrstvou čokoládové vrstvy se poněkud překvapivě prokopeme k vrstvě vanilkové a naopak. Prostřední vanilková vlna je posypána čokoládovými lupínky. Kdo si je chce dopřát i k příchuti čokoládové, musí si je nenápadně přepinknout. Což lze jen doporučit a trochu si tak vylepšit výrazně vodovou chuť bez výraznějších čokoládových tónů.