Chipsy s paprikovou příchutí

15.9.2015

6 potravin

odkaz na zdroj dat
Název potravinyVýsledek i
5 nejlepší - 1 nejhorší
Popis výsledku
Pringles Paprika5,0 zobrazit podrobnosti
Hodnotící stupnice testu:
1 (nejlepší) - 6 (nejhorší)

42Kč/100g
Typický obal s papírovým uzavíráním a plastovou ochranou. Vůně není příliš výrazná. Největší lupínky ze všech testovaných. Jasný chuťový vítěz . Chipsy jsou nejkřehčí, chutnají paprikově a není cítit pachuť glutamátu. Bohužel posyp je velmi nepravidelný. Štědřeji posypané části jsou chuťově mnohem výraznější. Chips tedy doporučujeme konzumovat celý najednou - jednak nehrozí jeho vysypání do klína a navíc jen tak získáme vyváženou chuť, kterou výrobce zamýšlel.
Lorenz Chipsletten Paprika4,2 zobrazit podrobnosti
Hodnotící stupnice testu:
1 (nejlepší) - 6 (nejhorší)

45Kč/100g
Druhý typ klasického obalu pro tento typ výrobků - plastová rakvička obalená v alobalu a uzavřená v papírové tubě.
Brambůrky jsou velmi výrazně oranžové, již vzhled tedy naznačuje, že na paprice se nešetřilo. Vůně je intenzivní, uzená. Posyp je pravidelný po celém chipsu.Nepřevažuje slaná chuť, ale možná, poněkud překvapivě, jednoznačně identifikujeme chuť čerstvé papriky.Nejdražší výrobek ze všech si zajistil zcela nepochybné druhé místo.
K Classic Stacked Chips Paprika Mediterran3,4 zobrazit podrobnosti
Hodnotící stupnice testu:
1 (nejlepší) - 6 (nejhorší)

16Kč/100g
Větší plastová "rakvička" než u dalších testovaných zástupců privátních značek. Vůně je příjemná, poměrně výrazná. Na první pohled není vidět tolik krystalků soli jako u některých jiných vzorků. Koření je poměrně pravidelně rozmístěno z obou stran chipsu. Chuť je plná, bohatá. Poslepu bychom paprikovou chuť netipovali. Výrazně se projevuje blíže neidentifikovatelné koření, ke kterému odkazuje také název Mediterran (tedy středomořský).
Crusti Croc Paprika2,6 zobrazit podrobnosti
Hodnotící stupnice testu:
1 (nejlepší) - 6 (nejhorší)

16Kč/100g
Chipsy v papírovém balení, které se však při otevírání potrhalo všude jinde, než mělo. Sůl na nás vykukuje ihned po otevření, je jasné, že nás čeká pořádná solná nálož. Vůně není příliš výrazná. Koření se drží pouze veprostřed, přesto nemáme pocit, že by chipsy byly chuťově nevyvážené, naopak chuť vydrží až do konce. Brambůrky jsou velmi křupavé, bohužel zejména kvůli tomu, že jsou hodně suché. Ke konzumaci si tedy připravte také sklenici vody.
Penny Chips s příchutí papriky1,8 zobrazit podrobnosti
Hodnotící stupnice testu:
1 (nejlepší) - 6 (nejhorší)

16Kč/100g
Po otevření papírového obalu vzhledově připomíná vzorek Crusti Croc - zejména velikostí, vůní a také záplavami soli. Barva je nejsvětlejší ze všech. Chipsy příjemně křupou. Ochucení je bohužel soustředěno pouze do "údolíčka", na kraje i vršek brambůrků výrobce při kořenění asi zapomněl. Tato nevyváženost se bohužel projevuje také v chuti. Na počátku překvapí intenzivní nával slanosti, který když odezní, je chips velmi mdlý a prostě a stručně - nechutná prostě nijak.
Tesco Chips Red Paprika1,0 zobrazit podrobnosti
Hodnotící stupnice testu:
1 (nejlepší) - 6 (nejhorší)

Stejný typ obalu jako u vzorku Pringles, dobře se otevírá. Voní velmi intenzivně, lehce zauzeně s jasnými umělými tóny. Barva je výrazná, na první pohled kořením výrobce nešetřil. Příjemně křupou, ale konzistencí připomínají spíše kukuřičné lupínky. Chuť je výrazná, paprika ní není příliš znatelná.
Dominuje jí bohužel silně umělá pachuť, která nám jakýkoli požitek výrazně znepříjemňuje.
Představa, že bychom těchto chipsů měli sníst víc, než je nutné pro samotné otestování, nás neláká.